Pablo Heras-Casado Česká filharmonie

Pablo Heras-Casado ⬩ Česká filharmonie

Jen máloco jsme očekávali tak netrpělivě jako rudolfinský debut Pabla Herase Casada. Třebaže je mu teprve 41 let, získal již španělská i francouzská státní vyznamenání za hudbu.

Délka programu 2 hod

Program

Johannes Brahms
Koncert pro klavír a orchestr č. 2 B dur, op. 83

Anton Bruckner
Symfonie č. 4 Es dur „Romantická“

Oba dnes patří k nejvýznamnějším a nejhranějším evropským skladatelům 19. století. Byli skoro stejně staří, ve stejnou dobu žili ve stejném městě, ale jejich povaha a hudba byla tak rozdílná. Jen stěží bychom našli dvojici, která by této charakteristice odpovídala lépe než jména Anton Bruckner a Johannes Brahms.

 

 

Účinkující

Francesco Piemontesi
klavír

Pablo Heras-Casado
dirigent

Česká filharmonie

Jen máloco jsme očekávali tak netrpělivě jako rudolfinský debut Pabla Herase Casada. Samotný výčet orchestrů, k nimž se Pablo Heras Casado vrací, by jako pozvánka na koncert bohatě stačil: Berlínská a Vídeňská filharmonie, Londýnský a Chicagský symfonický orchestr, Losangeleská a Mnichovská filharmonie, symfonické orchestry Bavorského rozhlasu a Mariinského divadla, Izraelská filharmonie, Orchestre de Paris a mnoho dalších. Pablo Heras Casado je španělským patriotem a hlavním hostujícím dirigentem madridského Teatro Real, v němž uvádí kompletní Wagnerův Prsten Nibelungův. Casado natáčí pro Deutsche Grammophon, Deccu, Sony a Harmonii Mundi a třebaže je mu teprve 41 let, získal již španělská i francouzská státní vyznamenání za hudbu.

Podobně jako Pablo Heras Casado, vrací i pianista Francesco Piemontesi kus svého umění domovskému Švýcarsku. V Asconě, poblíž rodného Locarna, vede festival Settimane Musicali a svůj čas dělí rovnoměrně mezi sólová a komorní vystoupení i nahrávací činnost. Na počátku jeho kariéry stály nahrávky Dvořákova a Schumannova koncertu s Jiřím Bělohlávkem a Symfonickým orchestrem BBC. V Rudolfinu debutoval před dvěma lety Beethovenovým Třetím klavírním koncertem i sólovým recitálem a úspěch obou vystoupení nás vedl k jeho okamžitému pozvání do sezony 2019/2020.

Rudolfinum — Dvořákova síň

4. 12. 2019 středa 19:30

Událost již proběhla

5. 12. 2019 čtvrtek 19:30

Událost již proběhla

6. 12. 2019 pátek 19:30

Událost již proběhla