Ildar Abdrazakov & Marina Shaguch, PKF Prague Philharmonia Operní Galakoncert

Ildar Abdrazakov & Marina Shaguch, PKF Prague Philharmonia ⬩ Operní Galakoncert

Jedinečný galakoncert operních hvězd dne 3.3.2019, ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Operní basista Ildar Abdrazakov a soprano Marina Shaguch v doprovodu symfonického orchestru PKF Prague Philharmonia, zaspívají skladby Giuseppe Verdi, Gioachino Rossini, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Sergeje Rachmaninova a Nikolaja Rimského-Korsakova. Koncert by

Účinkující

Ildar Abdrazakov
operní basista 

Marina Shaguch
soprán

PKF Prague Philharmonia

Alexander Khaindrava
dirigent

Ildar Abdrazakov se stal jedním z nejoblíbenějších operních basů. Od svého debutu v roce 1990 v Teatro alla Scala v Miláně se ruský rodák stal hlavní oporou předních světových domů, včetně metropolitní opery v New Yorku, Pařížské národní opery, Vídeňské státní opery a Mnichovské bavorské státní opery. Jeho mocný a přesto čistý hlas spolu s jeho působivou pódiovou prezentací přiměly kritiky k tomu, aby ho vyzvedli jako "senzační basistu", ... který má téměř všechno - impozantní hlas, krásné legato, spousty odstínů" (The Independent). Jako aktivní koncertní umělec vystoupil také na londýnských BBC Proms a Carnegie Hall v New Yorku, stejně jako s předními mezinárodními orchestry, včetně Symfonického orchestru v Chicagu a Vídeňské filharmonie. 

Ruská sopranistka Marina Shaguch získala pozoruhodnou přízeň diváků a uznání kritiků za koncertní a recitálová vystoupení po celé Evropě, Asii a Spojených státech. Nejvýznamnějšími prvky vystoupeních Mariny Shaguch jsou krása jejího hlasu, její technická hlasová jistota a její jedinečný interpretační talent.Marina Shaguch se specializuje na ruské, italské, francouzské a německé koncerty a operní repertoáry, operní role s Kirovským divadlem (v současné době známém jako Mariinské divadlo) zahrnují roli Marfy v Carské nevěstě; Tatiany v Evženu Oněginovi; Oksany v Noci před Vánocemi; Markétky v Faustu; Parassii v Trhu v Soročincích; Volchovny v Sadkovi, Ludmily v Ruslanu a Ludmile a Fevronie v Pověst o neviditelném městě Kitěži.

Rudolfinum — Dvořákova síň

3. 3. 2019 neděle 19:30

Jak koupíte vstupenky

Online nákup

Pro online nákup budete přesměrováni na web České filharmonie.

Osobně v pokladně Rudolfina

Volná místa a další informace o koncertu podá Zákaznický servis České filharmonie.

Informace o vstupenkách je uvedena v detailu akce. Pro více informací prosím kontaktujte pořadatele koncertu.