Čajkovského Romeo a Julie, a Labutí jezero Čtyři kroky do nového světa

Čajkovského Romeo a Julie, a Labutí jezero ⬩ Čtyři kroky do nového světa

V cyklu našich koncertů se pokusíme přiblížit duším a skladatelskému myšlení Leoše Janáčka, Ludwiga van Beethovena, Miloslava Kabeláče, Antonína Dvořáka a Petra Iljiče Čajkovského. Poslouchat budeme jejich silná hudební díla, která jsou poselstvím taky pro naše duše.

Délka programu 2 hod
6.–9. ročník ZŠ, studenti SŠ

Program

Termíny – Dvořákova síň, 10.00

22. 4. 2020 – pouze pro abonenty
23. 4. 2020 – pouze pro abonenty
24. 4. 2020 – pouze pro zájemce o jednotlivé vstupenky

 

„Slunce už se sklánělo, když jsem vypil čaj a šel se procházet… Naplněn hlubokým dojetím nad krásou lesa, zapadajícího slunce a vlahého večera, přemýšlel jsem o tom, že pro takové minuty stojí za to trpělivě snášet drobná trápení, kterými je život přeplněn… Takové minuty stačí, abychom milovali život. Slibují se nám věčné radosti posmrtného života, ale my je neznáme a nechápeme. Jsme-li jich hodni a jsou-li opravdu věčné, pak se dočkáme toho, abychom jich užili. Avšak dokud se nám chce žít, kéž se opakují minuty podobné těm, které jsem prožil včera. (…) Dříve se skládalo, tvořilo, teď se vymýšlí, vynalézá. Tento čistě rozumový proces hudebního tvoření se obráží v tom, že soudobá hudba je sice velmi vtipná, pikantní, kuriózní, ba dokonce lahodná (…), ale zároveň je studená, neprohřátá vroucí inspirací.“ (Petr Iljič Čajkovskij, 1880)

Účinkující

Petr Kadlec
průvodce

Marko Ivanović
dirigent

Sólisté a sbory v jednání

Česká studentská filharmonie
(hráči ČF, členové Orchestrální akademie ČF a studenti hudebních škol)

 

Praktické informace

  • Délka programu: cca 120 minut (s přestávkou).
  • Pořad je určený pro žáky 6.–9. ročníků ZŠ a studenty SŠ.
  • Cena vstupenky na jednotlivý koncert je 150 Kč, abonentka 500 Kč. Při objednávání abonentních vstupenek lze vybrat libovolně ze dvou nabízených termínů každého koncertu. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Na každý z koncertů může jeden pedagog objednat vstupenky pro max. 60 žáků.
  • Prosíme, aby pedagog, který vstupenky objednává, své žáky na koncert také doprovázel. Doprovázející pedagog za děti zodpovídá a je třeba, aby byl přítomen v sále po celou dobu konání koncertu.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.

Rudolfinum — Dvořákova síň

22. 4. 2020 středa 10:00

Událost již proběhla

23. 4. 2020 čtvrtek 10:00

Událost již proběhla

24. 4. 2020 pátek 10:00

Událost již proběhla