V kůži ... Bohuslava Martinů

V kůži ... Bohuslava Martinů

Bohuslav Martinů. Hudební skladatel, který se ve své tvorbě nebál pustit do nejrůznějších experimentů. Jak viděl a slyšel svět své doby, a jak by nám mohlo být na chvíli v jeho kůži? Co o skladateli prozradí jeho hudba a co jeho manželka? Ano, možná přijde i Charlotte Martinů…

Délka programu 3 hod
studenti SŠ

Program

Úryvky dopisů, archivní fotografie, obsah starého kufru… Hudebně dramatická dílna, v rámci níž účastníci objevují životní osudy skladatele prostřednictvím dramatických technik tak, aby se neznámá tvář v učebnici spojila s příběhem skutečného člověka, jehož hudba vycházela z jeho duše. Komu Martinů nejčastěji psal? Jak se mu žilo v Paříži 20. a 30. let? Bohuslav Martinů neváhal napsat jazzový balet pro Hrnec, Utěrák, Kvedlačku, Pukličku a Smeták. V rámci programu si studenti budou moci sami složit vlastní verzi Kuchyňské revue ve speciální filharmonické kuchyni. A moc prosíme: sešity nechte určitě ve škole, faktografické přednášky se nedočkáte!

 

 

Účinkující

Dominika Prokopová, Josef Nový
lektoři

Praktické informace

  • Délka programu: 180 minut (s přestávkou).
  • Pořad je určený pro studenty SŠ (15+).
  • Kapacita jednoho workshopu je 20–30 studentů.
  • Cena vstupenky je 150 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.

Rudolfinum — Sukova síň

22. 11. 2019 pátek 9:00

Událost již proběhla

3. 12. 2019 úterý 9:00

Událost již proběhla