L. Klánský, O. Canetti Hvězdy komorní hudby, Láska v hudbě

L. Klánský, O. Canetti ⬩ Hvězdy komorní hudby, Láska v hudbě

Pořadatel: Live City, s.r.o. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.cz Cena vstupenky: 990 Kč – jednotná cena 200 Kč – vozíčkáři 10 % sleva senioři a studenti (nutné prokázat se dokladem u vstupu)

Délka programu 1 hod 45 min

Program

Ludwig van Beethoven
7 variací na Mozartův duet „Bei Männern, welche Liebe fühlen“ z opery „Kouzelná flétna“, WoO 46

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Sonáta pro klavír a violoncello, op. 58, D dur, 1843
Allegro assai vivace
Allegretto scherzando
Adagio
Molto allegro e vivace

Sergej Rachmaninov
Sonáta pro klavír a violoncello, op. 19, g moll, 1901
Lento. Allegro moderato
Allegro scherzando
Andante
Allegro mosso

Účinkující

Lukáš Klánský

Ofer Canetti

První z koncertů výjimečné komorní série Hvězdy komorní hudby se odehraje hned dvakrát. V Sukově síni 29. a 30. října 2019 vystoupí společně s Lukášem Klánským bravurní izraelský violoncellista a sólista Stuttgartského komorního orchestru Ofer Canetti.

Komorní série s podtitulem Láska v hudbě nabídne koncerty se špičkovými českými i zahraničními umělci. Všechny koncerty spojí jediná osobnost – proslulý klavírní virtuos a dirigent Lukáš Klánský. Po jeho boku se představí další významní umělci z České republiky i zahraničí.

„Láska patří k životu, to věděli a vědí autoři hudby po staletí. Prostřednictvím jejich skladeb chceme divákům ukázat podoby a proměny lásky se všemi jejími emocemi. Zvu všechny, aby si vybrali, který z koncertů jim bude blízký, a přišli si ho užít s námi,“ těší se Lukáš Klánský.

Řada Hvězdy komorní hudby chce špičkovými interprety a komorním obsazením, které svou intimností k tématu lásky přímo vybízí, oslovit milovníky hudby, propojit je s umělci na pódiu a vytvořit neopakovatelnou atmosféru souznění v koncertním sále. „Jsem velmi rád, že se takto náročného úkolu zhostil právě Lukáš Klánský. Jeho umělecké a tvůrčí kvality jsou zárukou jedinečných hudebních zážitků,“ říká umělecký šéf pořadatelské agentury Live City Dalibor Zurinek.

Rudolfinum — Sukova síň

29. 10. 2019 úterý 19:30

Událost již proběhla

30. 10. 2019 středa 19:30

Událost již proběhla