Čtyři živly Vzduch

Čtyři živly ⬩ Vzduch

Hravými hudebními dílnami nás budou provázet nezkrotné a všemocné živly. Oheň, vzduch, voda a země – čtyři setkání a čtyři základní elementy, které spoluvytvářejí život na planetě Zemi. Proč? Protože každý hudebník je trochu alchymista, který se také snaží namíchat ty pravé hudební elementy, aby hudba zněla, jak má.

Délka programu 2 hod
1.–4. ročník ZŠ

Program

Každé setkání zahajujeme v Sukově síni Rudolfina, kde vtáhneme děti i učitele hravou formou do tématu celého dopoledne. Na společný program vždy navazují alespoň tři dílny pro menší skupiny žáků plné pěveckých, pohybových, instrumentálních i výtvarných aktivit. Navíc se můžete těšit na již tradiční závěrečnou – a tentokrát rozhodně živelnou – hudební pětiminutovku.

Dusítko za hubičku?! Klapky – snad na oči?! Plátek je součástí strojku?! A snižec je české slovo?! Jaký je rozdíl mezi náhubkem a náustkem? Druhé společné dopoledne prozradí všechny triky dechových nástrojů!

1. a 2. třída: Tentokrát nám vítr bude foukat do plachet a vypravíme se zkoumat vzdušné a větrné melodie a také „vzduchové“ hráče. Do naší živelné hymny vložíme celého svého (vz)ducha. A jeden vzdušný nástroj si dokonce vyrobíme.

3. a 4. třída: Společně s dětmi vytvoříme malý orchestr složený z fléten a perkusních melodických i nemelodických nástrojů Orffova instrumentáře.

Rudolfinum — Sukova síň

18. 11. 2019 pondělí 9:30

Událost již proběhla

25. 11. 2019 pondělí 9:30

Událost již proběhla

2. 12. 2019 pondělí 9:30

Událost již proběhla

9. 12. 2019 pondělí 9:30

Událost již proběhla

16. 12. 2019 pondělí 9:30

Událost již proběhla