Křídla pro Coldplay Unikátní premiéra dokumentárního filmu

Křídla pro Coldplay ⬩ Unikátní premiéra dokumentárního filmu

Premiéra celovečerního dokumentu (režie Peter Hirjak) o dvouleté spolupráci české výtvarnice Míly Fürstové s legendární kapelou Coldplay na přebalu jejich desky Ghost Stories. Webové stránky filmu: www.kridlaprocoldplay.cz


Nenechte si ujít jedinečnou kulturní událost – promítání filmu v Dvořákově síni je vskutku originální počin. Premiéra dokumentárního filmu Křídla pro Coldplay se uskuteční právě v tomto nádherném prostoru.

Krásná budova Rudolfina je noblesním stánkem pro špičkovou hudbu ale i světové výtvarné umění a tento film pojednává o tvůrčí spolupráci „dvou“ úžasných umělců - legendární hudební skupiny Coldplay a Míly Fürstové, české výtvarnice, která žije a tvoří v Anglii. Její poetické obrazy vlastní královna Alžběta II., Mick Jagger a soukromou galerii si doma vybudoval i Chris Martin, frontman skupiny.

„Nikdy se nevzdávej!“ – vzpomíná ve filmu Chris na slova svého tatínka. V životním příběhu Míly se tato inspirativní a silná myšlenka dokonale zhmotňuje a dokument jej zachycuje na pozadí rozsáhlé tvůrčí spolupráce Míly s jednou z nejslavnějších hudebních skupin současnosti. A nejen tvorba přebalu desky pro Coldplay ji celosvětově proslavila. Mílin příběh je poutavý, krásný a silný.

Nechte se unášet vyprávěním o síle lidského snu a...

...nikdy se nevzdávejte.

Rudolfinum — Dvořákova síň

2. 2. 2020 neděle 19:30

Událost již proběhla