Česká filharmonie David Robertson

Česká filharmonie ⬩ David Robertson

Mezi řadou objednávek České filharmonie od českých a zahraničních autorů bylo i nové dílo Miloše Orsona Štědroně. Přáli jsme si dát příležitost k sólovému vystoupení některému z hráčů orchestru. Když autor skladbu odevzdal, potěšila nás hned v dvojím smyslu.

Program

Igor Stravinskij
Symfonie pro dechové nástroje (12')

Maurice Ravel
Koncert pro klavír levou rukou D dur (19')
–––
Miloš Orson Štědroň
Bimetal – Koncert pro dva trombony a orchestr (světová premiéra) (20')

George Gershwin
Američan v Paříži (16')

Účinkující

Ivo Kahánek klavír

Lukáš Moťka trombon
Robert Kozánek trombon

David Robertson dirigent

Mezi řadou objednávek České filharmonie od českých a zahraničních autorů bylo i nové dílo Miloše Orsona Štědroně. Přáli jsme si dát příležitost k sólovému vystoupení některému z hráčů orchestru. Když autor skladbu odevzdal, potěšila nás hned v dvojím smyslu. Nejprve zapojením dvou sólistů místo jednoho a také nápadem předvést širokou paletu interpretačních dovedností obou našich prvních hráčů na trombon, Roberta Kozánka a Lukáše Moťky.

David Robertson patří k nemnoha světovým dirigentům, kteří jsou ochotni věnovat ve svém obvykle po okraj naplněném rozvrhu drahocenný čas nastudování úplně nového díla. Jeho bohatá zkušenost se soudobou hudbou, znalost díla Oliviera Messiaena i vedení souboru Ensemble Intercontemporain, učinila z Robertsona mimořádně všestranného a vyhledávaného umělce. S Českou filharmonií vystupuje v posledních sezonách pravidelně a jeho programy se vždy vyznačují nápaditou dramaturgií. Štědroňovu novinku umístil Robertson do sousedství Gershwinovy populární a zvukomalebné skladby Američan v Paříži a úvod večera svěřil dechové sekci České filharmonie. Jako sólistu pro Ravelův Klavírní koncert D dur si pozval českého pianistu Ivo Kahánka, jehož slyšel na nahrávce Dvořáka a Martinů s Jakubem Hrůšou a Bamberskými symfoniky. Můžete se tedy těšit na české sólistické obsazení v mezinárodním programu, jehož spojujícím prvkem je zvuková barevnost a nápadité využití efektů, které nabízí moderní orchestr.

Rudolfinum — Dvořákova síň

18. 3. 2021 čtvrtek 10:00
Generální zkouška
18. 3. 2021 čtvrtek 19:30
19. 3. 2021 pátek 19:30
20. 3. 2021 sobota 15:00

Jak koupíte vstupenky

Online nákup

Pro online nákup budete přesměrováni na web České filharmonie.

Osobně v pokladně Rudolfina

Volná místa a další informace o koncertu podá Zákaznický servis České filharmonie.

Prodej jednotlivých vstupenek na abonentní koncerty (orchestrální, komorní, edukační) začne ve středu 7. června 2023 v 10.00. Předprodej vstupenek na veřejné generální zkoušky bude zahájen 13. 9. v 10.00.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.