Musica ludus aneb Hudba hrou

Musica ludus aneb Hudba hrou

Poprvé zveme k hudebním setkáním i seniory. Své místo si v našich dílnách mohou najít všichni zájemci bez rozdílu věku, schopností a hudebních zkušeností. O radost z nových sociálních kontaktů, prožitek z poslechu hudby, nalezených souvislostí mezi rytmem, tempem, pohybem, nástrojovými barvami i tichem mezi tóny totiž půjde především.

Délka programu 3 hod 30 min
Od 60 let

Účinkující

Rafaela Drgáčová lektorka
Hana Havelková lektorka
Ondřej Tichý lektor

Hudba je od počátku lidské civilizace světem, ve kterém se střetávají obřady i tance, vzývání i naslouchání. S hudbou můžeme být zcela sami ve vlastním pokoji i na stotisícovém shromáždění a je tu pro nás od kolébky až ke hrobu. S hudbou si spojujeme velké symfonie i prostou dětskou písničku, nalézáme v ní vítězství i prohry profesionálních umělců, ale i radost ze souhry mnoha amatérských těles. Pro řadu zemí je ta naše vzorem v oblasti systému uceleného a vysoce demokratického vzdělávání na mnoha úrovních, velkou výzvou začíná být v celé Evropě péče o přiblížení světa umění seniorům.

Česká filharmonie nechce ani v této oblasti zahálet, a proto ve snaze zpřístupnit hudbu všem posluchačům přidává k programům pro děti a dospívající z různých sociálních skupin nově i aktivizační dílny pro seniory. Tyto dílny budou záměrně vedeny „nevýkonnostně“ a s důrazem na společný prožitek při práci s jednoduchými hudebními nástroji, poslechem a pohybem – své místo si tak v nich mohou najít všichni zájemci bez rozdílu věku, schopností a hudebních zkušeností.

Dílny jsou primárně určeny účastníkům starším 60 let, chtěly by ale být i inspirací pro pečovatele, dobrovolníky a sociální pracovníky. Všichni budou v průběhu určeného času pracovat v samostatných tematických celcích pod vedením vynikajících a inspirujících lektorů Rafaely Drgáčové, Hany Havelkové a Ondřeje Tichého, pokusí se také připravit pro společný závěr hudebně pohybový tvar, který by jednotlivé aktivity propojil a přinesl radost všem zúčastněným.

O radost z nových sociálních kontaktů, prožitek z poslechu hudby, nalezených souvislostí mezi rytmem, tempem, pohybem, nástrojovými barvami i tichem mezi tóny totiž půjde především – dílny jsou otevřeny všem, kteří chtějí vyjít ze svých „ulit“ a i v pozdějším věku objevit a prožít něco zajímavého s podobně naladěnými lidmi.

Rudolfinum — Sukova síň a další prostory

12. 11. 2020 čtvrtek 13:00
13. 11. 2020 pátek 8:30

Jak koupíte vstupenky

Online nákup

Pro online nákup budete přesměrováni na web České filharmonie.

Osobně v pokladně Rudolfina

Volná místa a další informace o koncertu podá Zákaznický servis České filharmonie.

Prodej jednotlivých vstupenek na abonentní koncerty (orchestrální, komorní, edukační) začne ve středu 7. června 2023 v 10.00. Předprodej vstupenek na veřejné generální zkoušky bude zahájen 13. 9. v 10.00.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.