Česká filharmonie Semjon Byčkov a sestry Labèquovy

Česká filharmonie ⬩ Semjon Byčkov a sestry Labèquovy

Ve čtvrtek 4. února Česká filharmonie odvysílá první vlastní stream ze svého studia v Rudolfinu. Šéfdirigent Semjon Byčkov orchestr provede „Skotskou“ symfonií Felixe Mendelssohn-Bartholdyho. V první půlce večera přednesou sestry Katie a Marielle Labèque koncert pro dva klavíry, který přímo pro ně napsal úspěšný americký skladatel Bryce Dessner.

Délka programu 1 hod 15 min

Program

Bryce Dessner
Koncert pro dva klavíry a orchestr

— Přestávka (10') —

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Symfonie č. 3 a moll „Skotská“, op. 56

Účinkující

Katia a Marielle Labèque klavíry

Semjon Byčkov dirigent

Česká filharmonie

Koncert se uskuteční bez účasti veřejnosti. Ve čtvrtek 4. února bude od 20.00 živě streamován na facebookové stránce České filharmonie a dalších partnerů.

Na začátku února měla Dvořákova síň zažít světovou premiéru skladby, kterou si Česká filharmonie objednala u amerického skladatele a multiinstrumentalisty Bryce Dessnera. Namísto toho orchestr z Rudolfina poprvé samostatně odstreamuje koncert v přímém přenosu, přičemž jako platforma pro jeho distribuci poslouží výhradně sociální sítě.

Koncert bude řídit šéfdirigent a hudební ředitel České filharmonie Semjon Byčkov, jenž zvolil Symfonii č. 3 a moll zvanou "Skotská" od Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Ještě před tím Byčkov společně se svou manželkou Marielle Labèque a její sestrou Katiou představí Koncert pro dva klavíry a orchestr, který Dessner složil právě pro sestry Labèquovy. Jeho premiéra se uskutečnila v roce 2018.

„Bryce pro nás složil nádherný koncert, patří mezi ty, které hrajeme nejraději. Díky tomu, že perfektně zná spoustu různých hudebních světů, je jeho styl jedinečný. A právě v tomto koncertu můžete všechny ty světy zaslechnout. Nejlepší je se zaposlouchat a otevřít srdce!" nabádají Katia a Marielle Labèque, které se ujmou sólových partů v Dessnerově skladbě.

Rudolfinum — Dvořákova síň

4. 2. 2021 čtvrtek 20:00

Událost již proběhla