Česká filharmonie Jakub Hrůša

Česká filharmonie ⬩ Jakub Hrůša

V Elgarově koncertu se pražskému publiku poprvé představí dvaadvacetiletý britský violoncellista Sheku Kanneh-Mason, který v roce 2016 získal cenu BBC Young Musician. Ve druhé polovině zazní díla Suka a Dvořáka.

Délka programu 1 hod 30 min

Program

Richard Wagner
Siegfriedova idyla, WWV 103 (18')

Edward Elgar
Koncert pro violoncello a orchestr e moll, op. 85 (30')
Adagio, moderato (attacca)
Lento. Allegro molto
Adagio
Allegro. Moderato

— Přestávka —

Josef Suk
Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35a (8')

Antonín Dvořák
Česká suita, op. 39 (23')

Účinkující

Sheku Kanneh-Mason violoncello

Jakub Hrůša dirigent

Česká filharmonie

Peníze za vstupné vracíme v plné výši.

Prosíme abonenty, aby vyčkali, zda další koncerty v jejich cyklu proběhnou (my jsme přesvědčeni, že ano!) a poté se s nimi vyrovnáme. Pro vrácení vstupného za jednotlivé vstupenky prosíme o rozlišení, zda máte e-vstupenky (ty Vám vrátíme automaticky) nebo běžné vstupenky, zakoupené v pokladně v Rudolfinu nebo přes zákaznický servis. V tomto případě prosím zažádejte prostřednictvím online formuláře: https://storno.ceskafilharmonie.cz/. Stačí jej vyplnit a my se už o všechno ostatní postaráme. Pokud jste vstupenky zakoupili v pokladně, můžete o vrácení požádat také tam.

Pokud se rozhodnete o vrácení peněz nepožádat, rádi vám vystavíme potvrzení o daru pro daňové účely, stačí v odpovědi na tento e-mail uvést vaši adresu a datum narození/rodné číslo.

 

 

Když Josef Suk v roce 1935 napsal svou poslední skladbu Sousedská pro venkovskou kapelu ze své rodné vsi, připsal k notám poznámku: „Jako vzor skladby, kdy skladatel nemusí nic umět a hráči také ne.“ Jeden z mnoha dokladů Sukova osobitého humoru. Zároveň Suk velmi dobře věděl, že k nejvyšším uměleckým metám vede náročná cesta jak pro skladatele, tak pro interpreta. Například Edward Elgar ve svém Violoncellovém koncertu vytvořil jedno z dnes vůbec nejslavnějších děl pro tento nástroj. Jenže nepodařená premiéra mimořádnost díla nejenže nepotvrdila, ale dokonce způsobila, že do širšího povědomí se koncert dostal teprve mnoho let po skladatelově smrti.

Preludium

Česká filharmonie zve všechny držitele vstupenek na setkání před koncertem. Preludia vás připraví a navnadí na program – dirigenti, sólisté nebo hudebníci z orchestru, ale i muzikologové a hudební publicisté hovoří o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech. Součástí jsou hudební či hudebně obrazové ukázky.

Preludia nabízí Česká filharmonie bezplatně jako bonus ke svým abonentním koncertům. Konají se od 18.30 hodin v Sukově síni, v sobotu od 14.00 hodin. Moderují Pavel Ryjáček a Petr Kadlec.

Rudolfinum — Dvořákova síň

20. 1. 2022 čtvrtek 19:30

Událost již proběhla

21. 1. 2022 pátek 19:30

Událost již proběhla

22. 1. 2022 sobota 15:00

Událost již proběhla