Musica ludus aneb Hudba hrou

Musica ludus aneb Hudba hrou

Netradiční hudební workshop jsme připravili i pro seniory. Své místo si v našich dílnách najdou všichni zájemci bez rozdílu věku, schopností a hudebních zkušeností. O radost z nových sociálních kontaktů, prožitek z poslechu hudby, nalezených souvislostí mezi rytmem, tempem, pohybem, nástrojovými barvami i tichem mezi tóny totiž půjde především.

Délka programu 2 hod 30 min
Od 60 let

Účinkující

Rafaela Drgáčová lektorka
Hana Novotná lektorka
Ondřej Tichý lektor

Workshop je zrušen.

 

Hudba je od počátku lidské civilizace světem, ve kterém se střetávají obřady i tance, vzývání i naslouchání. S hudbou můžeme být zcela sami ve vlastním pokoji i stotisícovém shromáždění a je tu pro nás od kolébky až ke hrobu. S hudbou si spojujeme velké symfonie i prostou dětskou písničku, nalézáme v ní vítězství i prohry profesionálních umělců, ale i radost ze souhry mnoha amatérských těles. Pro řadu zemí je ta naše vzorem v oblasti systému uceleného, a vysoce demokratického, hudebního vzdělávání na mnoha úrovních, velkou výzvou začíná být v celé Evropě péče o přiblížení světa umění seniorům.

Česká filharmonie nechce ani v této oblasti zahálet, a proto ve snaze zpřístupnit hudbu všem posluchačům přidává k programům pro děti a dospívající z různých sociálních skupin nově i aktivizační dílny pro seniory. Tyto dílny budou záměrně vedeny "nevýkonnostně" a s důrazem na společný prožitek při práci s jednoduchými hudebními nástroji, poslechem a pohybem - své místo si tak v nich mohou najít všichni zájemci bez rozdílu věku, schopností a hudebních zkušeností.

Dílny jsou primárně určeny účastníkům starším 60 let, zamýšleny jsou ale i jako inspirace pro pečovatele, dobrovolníky a sociální pracovníky. Všichni budou pracovat v samostatných tematických celcích pod vedením vynikajících a inspirujících lektorů Rafaely Drgáčové, Hany Novotné a Ondřeje Tichého. O radost z nových sociálních kontaktů, prožitek z poslechu hudby, nalezených souvislostí mezi rytmem, tempem, pohybem, nástrojovými barvami i tichem mezi tóny totiž půjde především.

Rudolfinum — Sukova síň a další prostory

14. 10. 2021 čtvrtek 13:30

Událost již proběhla

15. 10. 2021 pátek 10:00

Událost již proběhla