Slovanská tancovačka (nejen) s Antonínem Dvořákem

Slovanská tancovačka (nejen) s Antonínem Dvořákem

Během tanečního večera ve stylu doby Antonína Dvořáka vás čeká večerní Rudolfinum se šustěním krinolín, vířením vějířů i pestrými kroji ze všech koutů naší země. Přijďte „ochutnat“ konec 19. století na vlastní kůži a zažít úplně „jiný“ ples než obyčejně!

Délka programu 3 hod
Od 15 let

Účinkující

Kateřina Klementová scenáristka a moderátorka

Taneční kapela české besedy

Vojtěch Jouza dirigent

Změna začátku akce z 18.00 na 19.30 hod.

Večerní Rudolfinum se šustěním krinolín, vířením vějířů i pestrými kroji ze všech koutů naší země. Tak by to asi vypadalo, kdyby se naše majestátní budova před více než sto lety zaplnila vlastenci, kteří milovali českou hudbu a tanec.

Polky, valčíky, sousedská, mazurka, kvapík i třasák… Ale také česká beseda! Což není žádné popovídání, ale originální česká čtverylka, která dobyla svět. To vše samozřejmě s živou kapelou!

Tak tedy... Smíme prosit?

Co na sebe / dresscode: na ples ideálně společenský oděv 2. poloviny 19. století či kroj (dámy – krinolína či turnýra, pánové – frak či oblek se stojáčkem). Oděvy je možno si zapůjčit v půjčovně. Dobový oděv ale samozřejmě není podmínkou.

V ceně vstupenky na ples je setkání s povídáním o zvyklostech a tradicích na tanečních zábavách té doby (Kam to zítra půjdeme? 23. 4. 2022 od 16.30 do 17.30 hodin) a taneční průprava na ples (Co budeme tančit? 23. 4. 2020 od 18 do 21 hodin) v Rudolfinu.

Pro širokou veřejnost připravujeme také pravidelné taneční lekce přímo v Rudolfinu s hudbou Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších českých skladatelů . Páry vítány, nejsou však podmínkou. Termíny lekcí a další informace naleznete zde.

Fotografie pochází ze sbírky Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.

Rudolfinum — Sukova síň a Dvorana

24. 4. 2022 neděle 19:30

Událost již proběhla