Hudbou k sobě Pravidelná hudební setkání

Hudbou k sobě ⬩ Pravidelná hudební setkání

Zveme vás do projektu Hudbou k sobě. Plánujeme potkávat se živě u vás ve škole a v Rudolfinu a také online. V průběhu školního roku se uskuteční čtyři setkání. Společně se připravíme na závěrečné představení ve Dvořákově síni. Průvodcem po hudební cestě bude Ondřej Tichý. Pomocnou ruku mu podají další muzikanti a lektoři.

Délka programu 1 hod 10 min
2.–4. ročník ZŠ

Účinkující

Ondřej Tichý a jeho hosté

Může nám hudba pomáhat poznat, co je v každém z nás? A může být nástrojem při navazování kontaktu s druhým člověkem, skupinou kamarádů nebo vrstevníků? Prozkoumejme, jestli dokážeme naslouchat, soustředit se a nacházet radost a klid i uprostřed všech změn kolem nás. Pojďme se společně opřít o to, co nás hudba učí od pradávna – rozeznít svůj osobní rytmus, vyjádřit hlasem nesdělitelné a najít sílu ve společném hraní. "To, že může hudba být klíčem k naší dobrodružné cestě životem, vnímám v praxi víc než dvacet let. V posledních měsících o to intenzivněji," říká autor projektu Ondřej Tichý.

Projekt připravujeme tak, aby i v případě vládních omezení proběhl alespoň v dílčí podobě. Termíny prvních tří setkání po dohodě, společné závěrečné představení 6. 5. 2022 v 9.30 hodin ve Dvořákově síni.

V případě zájmu o tento projekt kontaktujte Jindru Křivonoskovou (jindra.krivonoskova(zavinac)ceskafilharmonie.cz, 778 532 091).

Závěrečné vystoupení — Dvořákova síň

6. 5. 2022 pátek 9:30

Událost již proběhla