Alfred Brendel Večer u příležitosti 90. narozenin Alfreda Brendela

Alfred Brendel ⬩ Večer u příležitosti 90. narozenin Alfreda Brendela

Mimořádný večer vzdá hold jedné z nejpozoruhodnějších osobností současného hudebního světa. Nabízí vzácnou příležitost osobního setkání přímo s Alfredem Brendelem, který je i ve svých 90 letech stále činorodý a věnuje se jak hudbě, tak také malířství, literatuře či esejistice.

Účinkující

Alfred Brendel

Trio Incendio
Karolína Františová klavír
Filip Zaykov housle
Vilém Petras violoncello

Marek Šulc moderace

Masterclass proběhne v angličtině.

Legendární rakousko-britský klavírista Alfred Brendel (narozen v roce 1931 v Loučné nad Desnou) se vrací do Prahy, aby zde vedl mistrovský kurz s českým souborem Trio Incendio a zároveň představil a pokřtil nové DVD Alfred Brendel: My Musical Life a české vydání své knihy Když dozněl potlesk.
 
Akci Alfred Brendel 90 připravila Prague Music Performance v partnerství s Českou filharmonií.
 
Alfred Brendel, vynikající klavírista, který se soustavně 60 let věnoval skladatelům středoevropského kulturního prostoru od Bacha přes Schuberta, Liszta až po Schönberga a jenž jako první na světě nahrál v 50. a 60. letech kompletní Beethovenovo dílo, je znám i svým smyslem pro absurditu a specifický humor. Muž, kterého Praha uvítá, aby mu naslouchala a složila mu poklonu, patří k nejpozoruhodnějším postavám hudebního světa 2. poloviny 20. a počátku 21. století.

Rudolfinum — Sukova síň

27. 9. 2021 pondělí 18:00

Událost již proběhla