Česká filharmonie Johan Dalene

Česká filharmonie ⬩ Johan Dalene

Šéfdirigent Semjon Byčkov přizval do prvního programu cyklu C mladičkého švédského houslistu Johana Daleneho, pro kterého bude vystoupení v Rudolfinu pražským debutem i první spoluprací s Českou filharmonií. Ve světové premiéře pak zazní Pražská symfonie německého skladatele Detleva Glanerta.

Délka programu 1 hod 35 min

Program

Jean Sibelius
Koncert pro housle a orchestr d moll, op. 47 (31')

— Přestávka —

Detlev Glanert
Pražská symfonie. Lyrické fragmenty podle Franze Kafky (Symfonie č. 4) (světová premiéra) (45')

Účinkující

Johan Dalene housle

Catriona Morison mezzosoprán
Christian Immler basbaryton

Semjon Byčkov dirigent

Česká filharmonie

Skladbu Pražská symfonie si Česká filharmonie objednala prostřednictvím Semjona Byčkova a její provedení bude velkou událostí. Stejně tak se Byčkov těší na sólistu Sibeliova koncertu: „Sólista večera, Johan Dalene, je podle mne mimořádný houslový talent, na jehož provedení Sibeliova koncertu se nesmírně těším.“

 

Preludium

Česká filharmonie zve všechny držitele vstupenek na setkání před koncertem. Preludia vás připraví a navnadí na program – dirigenti, sólisté nebo hudebníci z orchestru, ale i muzikologové a hudební publicisté hovoří o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech. Součástí jsou hudební či hudebně obrazové ukázky.

Preludia nabízí Česká filharmonie bezplatně jako bonus ke svým abonentním koncertům. Konají se hodinu před začátkem koncertu v Sukově síni. Moderuje Eva Hazdrová-Kopecká.

Rudolfinum — Dvořákova síň

8. 12. 2022 čtvrtek 19:30

Událost již proběhla

9. 12. 2022 pátek 19:30

Událost již proběhla

Záznam koncertu

10. 12. 2022 sobota 15:00

Událost již proběhla