Doprava a přístupnost

Najdete nás na dobré adrese. Nedaleko Staroměstského náměstí.
Na pravém břehu Vltavy s výhledem na panorama Hradčan.

Rudolfinum
Alšovo nábřeží 79/12
110 00 Praha 1

Jít na Google Mapy

Kudy k nám

V blízkosti budovy jsou zastávky městské hromadné dopravy Staroměstská – metro linky A; tramvaj č. 2, 17, 18 a noční tramvaj č. 53 a autobusy linka 194 a 207.

Kdo si chce vychutnat pohled na Rudolfinum přes Vltavu, může dorazit na zastávku Malostranská. Přes Mánesův most do Rudolfina je to pohodlnou chůzí 10 minut.

Na zastávku Malostranská se dostanete metrem linky A, autobusem 194 nebo tramvají č. 1, 7, 5, 9, 12, 15, 20, 22, 25 a noční tramvají č. 97.

Bezbariérový přístup, vstup nevidomých

Bezbariérový vstup (výtah) do Dvořákovy síně

najdete za pokladnami (přístup z ulice 17. listopadu). Je otevřen vždy hodinu před koncertem, před preludii večerních abonentních koncertů od 18.00 hodin. Z prostoru pokladen také vede vnitřní schodiště se zábradlím. Přístup k výtahu je i z prostoru podzemních garáží.

Ukázat vstup na mapě

Místa pro invalidní vozíky

se nacházejí na krajích 1. řady přízemí Dvořákovy síně. V Sukově síni se místa pro invalidní vozíky nacházejí na vnitřních krajích 5. řad levého a pravého křídla hlediště.

Ukázat místa v plánku sálů

Pro bezbariérový přístup do Sukovy síně a Galerie Rudolfinum

můžete využít výtah vedle vstupu do galerie. Výtah obsluhuje personál služební vrátnice, který přivoláte tlačítkem na místě.

Ukázat vstup na mapě

Možný je také vstup nevidomých s vodicím psem do sálu.

V případě problémů s výstupem po schodišti na balkon, prosím, požádejte personál o asistenci.

 

Parkování

Osobní vozy mohou parkovat v podzemních garážích na náměstí Jana Palacha.

Za 1 hodinu parkování zaplatíte 60 Kč a za 24 hodin parkování 660 Kč. Garáže na Alšově nábřeží nejsou součástí budovy Rudolfina. Rezervace parkovacího místa není bohužel možná.
Telefon: +420 222 328 687

Na fialové zóně se za parkování od 8.00 do 24.00 platí 60 Kč/hod v parkovacím automatu, přes noc stání zpoplatněno není.