Česká filharmonie Tom Borrow

Česká filharmonie ⬩ Tom Borrow

Raně romantické Hebridy, Beethovenův 4. klavírní koncert a „naše“ Pražská symfonie od Mozarta, to je nabitý a stylově vyladěný program postavený mladým ruským dirigentem Maximem Jemeljanyčevem, který zažije v Rudolfinu svůj český debut. Zato klavírista Tom Borrov hrál v Rudolfinu už v minulé sezoně.

Délka programu 1 hod 30 min

Program

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Hebridy, koncertní předehra, op. 26 (10')

Ludwig van Beethoven
Koncert pro klavír a orchestr č. 4 G dur, op. 58 (34')

— Přestávka —

Wolfgang Amadeus Mozart
Symfonie č. 38 D dur, K 504, „Pražská“ (26')

Účinkující

Tom Borrow klavír

Maxim Jemeljanyčev dirigent

Česká filharmonie

Tehdy Tom Borrow však tak trochu zaskakoval za původní sólisty a hrál Mozarta. Nyní se představí v Beethovenovi, jehož 4. koncert je dílem na pomezí klasicismu a romantismu. „V jeho výrazu je cosi hořkosladkého,“ říká Borrow. „Navenek působí velmi pozitivně a radostně, zvláště ve třetí větě, ale od samého začátku, navzdory předepsané durové tónině, překrývá tuto zdánlivou bezstarostnost stín smutku. Poprvé jsem měl možnost tento koncert hrát loni a učit se ho byla čistá radost. Je v něm stále co objevovat. Největší výzvou je správné pojetí pasážových částí, v nichž je mnoho drobných nuancí, které je třeba správně provést a často dokonce zvýraznit. Doufám, že se mi to podaří.“

 

Preludium

Česká filharmonie zve všechny držitele vstupenek na setkání před koncertem. Preludia vás připraví a navnadí na program – dirigenti, sólisté nebo hudebníci z orchestru, ale i muzikologové a hudební publicisté hovoří o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech. Součástí jsou hudební či hudebně obrazové ukázky.
Preludia nabízí Česká filharmonie bezplatně jako bonus ke svým abonentním koncertům. Konají se od 18.30 hodin v Sukově síni. Moderuje Jindřich Bálek.

Rudolfinum — Dvořákova síň

8. 3. 2023 středa 10:00
Generální zkouška
8. 3. 2023 středa 19:30
9. 3. 2023 čtvrtek 19:30
10. 3. 2023 pátek 19:30

Jak koupíte vstupenky

Online nákup

Pro online nákup budete přesměrováni na web České filharmonie.

Osobně v pokladně Rudolfina

Volná místa a další informace o koncertu podá Zákaznický servis České filharmonie.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.