Česká filharmonie Semjon Byčkov

Česká filharmonie ⬩ Semjon Byčkov

Mahlerova 6. symfonie je celovečerním dílem, jehož provedení se ujal šéfdirigent Semjon Byčkov a hodlá ho s Českou filharmonií nahrát v rámci mahlerovského projektu. Tak jako k ostatním, má Byčkov i k této symfonii osobitý vztah a sleduje hudební souvislosti, které se odrazí v jeho interpretaci.

Délka programu 1 hod 20 min

Program

Gustav Mahler
Symfonie č. 6 a moll (79')

Účinkující

Semjon Byčkov dirigent

Česká filharmonie

„Symfonie je v pravém slova smyslu hluboce tragickým dílem. Zvláštní je, že v době, kdy ji psal, byl ve svém osobním životě velmi šťastný. Když symfonii dokončil, přehrál ji na klavír Almě a určitém okamžiku, myslím, že to bylo v pomalé větě, propukla Alma v pláč a řekla: ‚Jak můžeš napsat něco takového, když jsme tak šťastní?‘ Brzy na to zemřela jejich dcera a Mahlerovi diagnostikovali nevyléčitelnou srdeční chorobu. Ale v jeho osobním a rodinném životě tomu ve chvíli tvorby vůbec nic nenasvědčovalo,“ svěřil se Byčkov.

 

Poslední koncerty s violoncellistou Karlem Stralczynským

Na koncertech tohoto týdne se rozloučíme s violoncellistou Karlem Stralczynským, který ukončuje svou uměleckou kariéru v České filharmonii. Děkujeme mu za jeho dlouholetou službu a stovky koncertů, které s námi od srpna 1980 odehrál.

Preludium

Česká filharmonie zve všechny držitele vstupenek na setkání před koncertem. Preludia vás připraví a navnadí na program – dirigenti, sólisté nebo hudebníci z orchestru, ale i muzikologové a hudební publicisté hovoří o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech. Součástí jsou hudební či hudebně obrazové ukázky.

Preludia nabízí Česká filharmonie bezplatně jako bonus ke svým abonentním koncertům. Konají se od 18.30 hodin v Sukově síni. Moderuje Eva Hazdrová-Kopecká.

Rudolfinum — Dvořákova síň

7. 6. 2023 středa 19:30

Událost již proběhla

8. 6. 2023 čtvrtek 19:30

Událost již proběhla

9. 6. 2023 pátek 19:30

Událost již proběhla