Česká filharmonie Manfred Honeck

Česká filharmonie ⬩ Manfred Honeck

Wagnerovský koncertní program připravili stálý host u České filharmonie Manfred Honeck a vynikající barytonista Matthias Goerne. Předehru a árie z oper Richarda Wagnera doplní 4. symfonie rakouského skladatele Franze Schmidta, který zažil jako violoncellista ve Vídni dirigentské období Gustava Mahlera.

Délka programu 1 hod 50 min

Program

Richard Wagner
Monolog krále Markeho z 2. dějství opery Tristan a Isolda (11')

Richard Wagner
„Jízda valkýr“ ze 3. dějství opery Valkýra (5')

Richard Wagner
„Wotans Abschied und Feuerzauber“, árie Wotana ze 3. dějství opery Valkýra (15')

— Přestávka —

Franz Schmidt
Symfonie č. 4 (46')

Účinkující

Matthias Goerne baryton

Manfred Honeck dirigent

Česká filharmonie

„S hudebníky České filharmonie rád uvádím nejen známá symfonická díla, ale také společně s nimi objevuji českém publikum skladby, které jsou pro domácí posluchače stále relativně nové. Čtvrtá symfonie Franze Schmidta je bezpochyby mistrovským dílem, jehož bezprostřední tragickou inspirací byla smrt Schmidtovy dospělé dcery. Přestože je symfonie náročná na interpretaci, pro posluchače je mimořádně vstřícná a doufám, že se vám v našem podání bude líbit,“ uvedl Honeck.

 

Preludium

Česká filharmonie zve všechny držitele vstupenek na setkání před koncertem. Preludia vás připraví a navnadí na program – dirigenti, sólisté nebo hudebníci z orchestru, ale i muzikologové a hudební publicisté hovoří o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech. Součástí jsou hudební či hudebně obrazové ukázky.

Preludia nabízí Česká filharmonie bezplatně jako bonus ke svým abonentním koncertům. Konají se od 18.30 hodin v Sukově síni. Moderuje Jindřich Bálek.

Rudolfinum — Dvořákova síň

11. 1. 2023 středa 19:30

Událost již proběhla

12. 1. 2023 čtvrtek 19:30

Událost již proběhla

13. 1. 2023 pátek 19:30

Událost již proběhla