O Moravských dvojzpěvech

O Moravských dvojzpěvech

Výběr z hudebních klenotů Antonína Dvořáka v podání dívčího souboru Konzervatoře Jana Deyla za klavírního doprovodu Romana Malého. Moravské dvojzpěvy pro ženské hlasy doplní průvodce Jan Kyjovský dobovými texty a úryvky z dopisů.

Délka programu 1 hod 30 min
Od 12 let

Účinkující

Carmina lucis – dívčí ansámbl Konzervatoře Jana Deyla
Roman Malý klavírní doprovod
Jan Kyjovský sbormistr a průvodce

Národní klenoty nemusejí být jen ze zlata. Vezměte si třeba takové Moravské dvojzpěvy pro ženské hlasy od Antonína Dvořáka!

Ve skladatelově tvorbě zaujímají mimořádně důležité místo. Johannes Brahms nadšeně doporučí půvabnou sbírku písní svému berlínskému nakladateli, díky čemuž na sebe pražský skladatel Antonín Dvořák poprvé upozorní na světové scéně. A to dost výrazným způsobem!

Však taky německý hudební kritik Louis Ehlert píše o Moravských dvojzpěvech (a Slovanských tancích): „Abych pověděl zkrátka: zde je konečně opět jednou celý talent, a sice talent zcela přirozený. Božská přirozenost proudí touto hudbou, proto je zcela ‚lidová‘. Ani stopy po strojenosti a nucenosti. Jako vždy u velkých talentů je v Dvořákově hudbě hojně zastoupen humor. Myslím, jak by to bylo krásné, kdyby opět jednou přišel hudebník, o němž bychom se potřebovali právě tak málo hádat jako o jaru.“

Přijďte si poslechnout výběr z těchto hudebních klenotů, díky nimž si Antonín Dvořák získal a stále znovu získává srdce posluchačů. Božskou přirozenost Moravských dvojzpěvů, jejich melodickou invenci i hudební fantazii doplníme dobovými texty včetně úryvků z dopisů. A slibujeme, že hádat se budeme právě tak málo jako o jaru…

Rudolfinum — Sukova síň

4. 6. 2023 neděle 19:00
6. 6. 2023 úterý 19:00

Jak koupíte vstupenky

Online nákup

Pro online nákup budete přesměrováni na web České filharmonie.

Osobně v pokladně Rudolfina

Volná místa a další informace o koncertu podá Zákaznický servis České filharmonie.

Prodej jednotlivých vstupenek na abonentní koncerty (orchestrální, komorní, edukační) začne ve středu 7. června 2023 v 10.00. Předprodej vstupenek na veřejné generální zkoušky bude zahájen 13. 9. v 10.00.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.