Hudbou k sobě Pravidelná hudební setkání

Hudbou k sobě ⬩ Pravidelná hudební setkání

Zveme vás k účasti v projektu Hudbou k sobě, jenž je určen třídám, které chtějí a také mají odvahu proniknout k hudbě ještě blíž. Průvodcem na hudební cestě bude Ondřej Tichý; pomocnou ruku podají také další muzikanti a lektoři.

Délka programu 1 hod 10 min
2.–4. ročník ZŠ

Účinkující

Ondřej Tichý a jeho hosté

Pojďme se společně opřít o to, co nás hudba učí odpradávna – rozeznít svůj osobní rytmus, vyjádřit hlasem nesdělitelné a najít sílu ve společném hraní.

Zveme vás k účasti v projektu Hudbou k sobě, jenž je určen třídám, které chtějí a také mají odvahu proniknout k hudbě ještě blíž. Průvodcem na hudební cestě bude Ondřej Tichý; pomocnou ruku podají také další muzikanti a lektoři.
Jedná se o celoroční spolupráci, při níž děti i jejich učitelé dostávají příležitost aktivně se podílet na hudbě, která vzniká v přímém kontaktu s hudebníky a dětmi z dalších škol. Setkání probíhají jak individuálně (přímo u vás ve třídě), tak na společných setkáních s ostatními třídami v Rudolfinu a v případě nouze i prostřednictvím on-line spojení.

Během workshopů se děti učí nejen používat svůj hlas a různé nástroje, ale také pocvičit si sluch, soustředit pozornost a navazovat kontakt se svými vrstevníky. V neposlední řadě pak hudbou vyjadřovat to, co cítí, nebo to, co slovy vyjádřit nejde.

Celoroční zkušenosti zúročíme na dubnovém setkání všech zúčastněných tříd i hudebníků a lektorů ve Dvořákově síni Rudolfina 13. 4. 2023.
Právě žáci 2.-4. ročníků základních škol dokáží skvělými být partnery při vzniku písniček a malých skladeb, které pak inspirují děti na úplně jiném místě.
Každý ročník je úplně jiný a obsahově reflektuje složení přihlášených zájemců. Pokud máte odvahu s námi vyrazit na cestu, neváhejte! V sezóně 2022/23 máme místo pro 8 tříd.

Společné závěrečné představení 13. 4. 2023 v 9.30 hodin ve Dvořákově síni, termíny ostatních čtyř setkání po dohodě.
Projekt připravujeme tak, aby i v případě protikoronavirových omezení proběhl v nejširší možné podobě.

Rudolfinum — Rudolfinum / Mimo Rudolfinum

13. 4. 2023 čtvrtek 9:30

Jak koupíte vstupenky

Online nákup

Pro online nákup budete přesměrováni na web České filharmonie.

Osobně v pokladně Rudolfina

Informace nejen o volných místech podá zákaznický servis České filharmonie.

Objednávky vstupenek na programy pro školy sezóny 2023/2024 přijímáme na emailové adrese edu@ceskafilharmonie.cz od 1. června 2023 20.00. Děkujeme.

Oddělení vzdělávacích programů České filharmonie

Tel.: +420 227 059 222

E-mail: edu@ceskafilharmonie.cz