Vittorio Grigolo operní recitál

Vittorio Grigolo ⬩ operní recitál

Informace a vstupenky na www.nachtigallartists.cz

Délka programu 1 hod 50 min

Účinkující

Vittorio Grigolo tenor
Vincenzo Scalera klavír

Ze slavné milánské La Scaly (26. 2. 2023) přiveze charismatický italský tenorista Vittorio Grigòlo stejný koncertní program o necelé dva měsíce později i do pražské Dvořákovy síně. Vzpomenete si na jeho elektrizující pražské vystoupení 2. 5. 2015? “V Obecním domě dostal Vittorio Grigòlo svou upřímností a šarmem publikum do varu”…, čteme v MF Dnes 3. 5. A recenze v Hudebních rozhledech nabídla jedno srovnání: tak nějak musel magnetizovat své posluchače legendární houslový mág Paganini… V dubnu 2023 se máme určitě na co těšit!

Vittorio Grigòlo doslova vpadl mezi světovou operní špičku triumfálním debutem v londýnské Covent Garden v červnu 2010, kdy se představil jako rytíř des Grieux v Massenetově Manon. Už za čtyři měsíce poté, 16. 10. 2010, debutoval neméně slavně v Metropolitní opeře jako Rodolfo v Pucciniho Bohémě. Jeho Rodolfa jsme mohli sledovat také v přímém přenosu z Met 5. 4. 2014, v lednu 2015 přišel na řadu v přenosu z Met Hoffmann v Offenbachových Hoffmannových povídkách, v lednu 2017 Romeo v Gounodově opeře Romeo a Julie a v lednu 2018 Cavaradossi v Pucciniho Tosce. Vittorio Grigòlo je stoprocentní italský tenor“, napsal jeden americký recenzent.

Rodák z Arezza Vittorio Grigòlo zahájil pěveckou kariéru v devíti letech jako sólista sboru Sixtinské kaple, ve třinácti letech debutoval jako Pasáček v Pucciniho Tosce v Římské opeře, po boku Luciana Pavarottiho. Dostal tehdy přezdívku „Il Pavarottino”… Dnes je považován za jednoho z nejlepších operních tenoristů své generace. Neméně strhující jsou i jeho koncertní vystoupení; za všechna uveďme koncert k dobytí Bastily v roce 2013 pod Eiffelovou věží před osmi sty tisíci diváky. K dílům, v nichž se Vittorio Grigòlo objevil na plátně, patří památný projekt producenta Andrey Andermanna z roku 2010 – Verdiho Rigoletto v přímém přenosu z Mantovy s Plácidem Domingem v titulní roli a s Vittoriem v roli Vévody.

V Praze Vittoria Grigòla doprovodí renomovaný italský pianista Vincenzo Scalera, klavírní partner mnoha slavných pěvců včetně Juana Diega Flóreze.

Rudolfinum — Dvořákova síň

16. 4. 2023 neděle 19:30

Událost již proběhla