Česká filharmonie Semjon Byčkov

Česká filharmonie ⬩ Semjon Byčkov

Na začátku května 2004 vstoupila Česká republika do Evropské unie. Dvacáté výročí tohoto aktu oslaví Česká filharmonie provedením skladby, z níž si Evropská unie půjčila svoji hymnu. Devátá symfonie Ludwiga van Beethovena se závěrečnou ódou na radost zazní pod taktovkou Semjona Byčkova, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Délka programu 1 hod 10 min

Program

Ludwig van Beethoven
Symfonie č. 9 d moll, op. 125. s „Ódou na radost“ (70')

Účinkující

Ljubov Petrova soprán
Iwona Sobotka soprán
Lucie Hilscherová alt
Norbert Ernst tenor
Florian Boesch bas

Pražský filharmonický sbor
Lukáš Vasilek sbormistr

Semjon Byčkov dirigent

Česká filharmonie

Preludium

Česká filharmonie zve všechny držitele vstupenek na setkání před koncertem. Preludia vás připraví a navnadí na program – dirigenti, sólisté nebo hudebníci z orchestru, ale i muzikologové a hudební publicisté hovoří o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech. Součástí jsou hudební či hudebně obrazové ukázky.

Preludia nabízí Česká filharmonie bezplatně jako bonus ke svým abonentním koncertům. Konají se od 18.30 hodin v Sukově síni. Moderují Pavel Ryjáček a Petr Kadlec.

Aftertalk

Ve čtvrtek 2. května vás po skončení koncertu srdečně zveme na aftertalk a autogramiádu s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem ve Dvoraně.

Moderuje Tereza Šindlerová.
Tlumočí Kateřina Tichá.

Pro zájemce, kteří by se rádi akce zúčastnili, ale nemají vstupenku na čtvrteční koncert a rádi by strávili v Rudolfinu víc času, nabízíme možnost přijít od 19.30 na komentovanou prohlídku výstavy Galerie Rudolfinum Zhanna Kadyrova: UNEXPECTED

CD k podepsání si bude možné zakoupit ve Dvoraně po celou dobu akce.

Rudolfinum — Dvořákova síň

1. 5. 2024 středa 19:30

Událost již proběhla

2. 5. 2024 čtvrtek 19:30

Událost již proběhla

3. 5. 2024 pátek 19:30

Událost již proběhla