Má harfová vlast s Janou Bouškovou

Má harfová vlast s Janou Bouškovou

Vypadá to, že usměvavé harfistky jen něžně hladí struny harfy, ale ve skutečnosti je hraní dřina! Mozoly na prstech a v partituře vydatné množství not... V komentovaném koncertu nám Jana Boušková přiblíží svět harfy a uvede Vyšehrad, Šárku a Vltavu z cyklu Má vlast. První dáma harfy zahraje výběr z tohoto opusu ve svém vlastním unikátním aranžmá.

Délka programu 1 hod 30 min
Od 12 let

Účinkující

Jana Boušková harfa
Jan Kyjovský průvodce

Těžko si představit vhodnější nástroj, jenž by dokázal vyzdvihnout ženskou ladnost, půvab a eleganci lépe, než je harfa. Usměvavé dámy něžně hladí struny svého zářivého nástroje, jako by načechrávaly obláčky na obloze…Ale omyl! Ve skutečnosti je hraní pěkná dřina. Harfistky si struny ladí samy, na prstech mají mozoly a v partituře čtou z vydatného množství not; o sedmi pedálech pro nohy ani nemluvě. I někteří slavní skladatelé se pro harfu obávali komponovat.

Světlým i stinným stránkám hry na tento královský nástroj, a nejen jim, se budeme věnovat na komentovaném koncertu se světoznámou harfistkou Janou Bouškovou. Přijďte si poslechnout naši první dámu harfy, která uvede Mou vlast – jedno z nejhranějších symfonických děl Bedřicha Smetany vůbec - ve svém vlastním unikátním aranžmá. Uslyšíme části Vyšehrad, Šárka a samozřejmě nebude chybět ani Vltava.

Pořadem provází Jan Kyjovský.

Rudolfinum — Sukova síň

4. 12. 2023 pondělí 19:00
5. 12. 2023 úterý 19:00

Jak koupíte vstupenky

Online nákup

Pro online nákup budete přesměrováni na web České filharmonie.

Osobně v pokladně Rudolfina

Volná místa a další informace o koncertu podá Zákaznický servis České filharmonie.

Prodej jednotlivých vstupenek na abonentní koncerty (orchestrální, komorní, edukační) začne ve středu 7. června 2023 v 10.00. Předprodej vstupenek na veřejné generální zkoušky bude zahájen 13. 9. v 10.00.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.