Má harfová vlast s Janou Bouškovou

Má harfová vlast s Janou Bouškovou

Vypadá to, že usměvavé harfistky jen něžně hladí struny harfy, ale ve skutečnosti je hraní dřina! Mozoly na prstech, pedály a v partituře vydatné množství not. V komentovaném koncertu nám Jana Boušková přiblíží svět harfy a společně s akademičkou Minjou Stojanovic uvede výběr z opusu Má vlast ve svém vlastním unikátním aranžmá pro dvě harfy.

Délka programu 1 hod 30 min
Od 12 let

Program

Bedřich Smetana / úprava pro dvě harfy Jana Boušková
Vyšehrad
Vltava
Šárka

*program zahrnuje 20 min přestávku 

Účinkující

Jana Boušková harfa
Minja Stojanovic harfa - členka Orchestrální akademie
Jan Kyjovský průvodce

Vážení návštěvníci,
termíny 26. a 27. 2. 2024 jsou náhradní termíny za zrušené koncerty 4. a 5. 12. 2023.
Těšíme se na vás.

Těžko si představit vhodnější nástroj, jenž by dokázal vyzdvihnout ženskou ladnost, půvab a eleganci lépe, než je harfa. Usměvavé dámy něžně hladí struny svého zářivého nástroje, jako by načechrávaly obláčky na obloze…Ale omyl! Ve skutečnosti je hraní pěkná dřina. Harfistky si struny ladí samy, na prstech mají mozoly a v partituře čtou z vydatného množství not; o sedmi pedálech pro nohy ani nemluvě. I někteří slavní skladatelé se pro harfu obávali komponovat.

Světlým i stinným stránkám hry na tento královský nástroj, a nejen jim, se budeme věnovat na komentovaném koncertu se světoznámou harfistkou Janou Bouškovou. Přijďte si poslechnout naši první dámu harfy, která uvede Mou vlast – jedno z nejhranějších symfonických děl Bedřicha Smetany vůbec - ve svém vlastním unikátním aranžmá. Uslyšíme části Vyšehrad, Šárka a samozřejmě nebude chybět ani Vltava.

Pořadem provází Jan Kyjovský.

Rudolfinum — Sukova síň

26. 2. 2024 pondělí 19:00

Událost již proběhla

27. 2. 2024 úterý 19:00

Událost již proběhla