Český bál (nejen) s Bedřichem Smetanou

Český bál (nejen) s Bedřichem Smetanou

Během tanečního večera ve stylu doby Bedřicha Smetany vás čeká večerní Rudolfinum se šustěním krinolín, vířením vějířů i pestrými kroji ze všech koutů naší země. Přijďte „ochutnat“ konec 19. století na vlastní kůži a zažít úplně jiný ples než obyčejně!

Délka programu 3 hod
Od 15 let

Účinkující

Kateřina Klementová scenáristka a moderátorka
Dominika Prokopová moderátorka
Taneční kapela Bedřicha Smetany
Vojtěch Jouza dirigent

Po vzoru českých vlastenců pořádáme Český bál přímo ve Dvoraně Rudolfina! Večer plný živé hudby, tance a živých obrazů je vyvrcholením tanečních kurzů, které budou v Rudolfinu probíhat od podzimu 2023. Bál je otevřen široké veřejnosti - tedy i těm, kteří taneční kurz nenavštěvovali. Nedělnímu Českému bálu bude předcházet sobotní průprava s výukou základních tanců a povídání o zvyklostech a tradicích na plesových zábavách té doby.

Čeká vás večerní Rudolfinum se šustěním krinolín, vířením vějířů i pestrými kroji ze všech koutů naší země. Přijďte „ochutnat“ 19. století na vlastní kůži a zažít úplně jiný ples než obyčejně!
Tak tedy... Smíme prosit?

V ceně vstupenky na bál je setkání s povídáním o zvyklostech a tradicích na tanečních zábavách té doby (Kam to zítra půjdeme? 13. 4. 2024 od 16 hodin v Sukově síni Rudolfina) a taneční průprava na ples (Co budeme tančit? 13. 4. 2024 od 18 hodin ve Dvoraně Rudolfina).

Rudolfinum — Dvorana

14. 4. 2024 neděle 18:30

Událost již proběhla