Eva Oertle - flétna & Vesselin Stanev - klavír

Eva Oertle - flétna & Vesselin Stanev - klavír

Program

Fanny Mendelssohn
Songs
Adagio for violin and piano

Clara Schumann
Songs

Johannes Brahms
Sonata op. 120 No. 2 E flat major

Cécile Chaminade
Sérenade aux étoiles, Op. 142

André Caplet
Rêverie and Petite Valse

Mélanie Bonis
Sonata in C-sharp minor for flute and piano, Op. 64

Účinkující

Eva Oertle flétna
Vesselin Stanev klavír

Flétnistka Eva Oertle a pianista Vesselin Stanev vystupují v duetu od roku 2008 a okouzlují publikum svou harmonickou souhrou. Vídeňský deník «Wiener Zeitung» je nazval «dialogem vysokého komorního umění». Takto oba slaví pravidelné úspěchy v mnoha důležitých hudebních centrech Evropy, mezi jiným v Salle Gaveau v Paříži, v Gewandhaus v Lipsku, v Musikverein ve Vídni nebo ve Philharmonie Berlín.
Výsledkem jejich vzájemné spolupráce bylo vydání, tiskem velmi oceňovaného, CD «Undine» – 2013 u Label Sony Classical.

Vesselin Stanev se narodil ve Varně (Bulharsko). Ve věku 10 let začal se studiem v tamní hudební škole. V roce 1981 přešel na Hudební akademii v Sofii. Od roku 1983 studoval u Dimitria Bashkirova na Čajkovského konzervatoři v Moskvě, kde v roce 1988 získal diplom sólisty. Potom odešel do Paříže k Alexisovi Weisbergovi; v letech 1992–1995 absolvoval ročník pro pokročilé na konzervatoři National Supérieur de Musique. V Petrovi Feuchtwangerovi (Londýn) našel poradce, který mu předal cenné impulzy. 
V krátké době získal Vesselin Stanev vynikající pověst jako hudební umělec. Vyznamenání v soutěži Čajkovského v Moskvě a při Concours Marguerite Long – Jacques Thibaud jsou toho dokladem. 
Životní dráha dovedla Vesselina Staneva do velkých koncertních domu ̊ Evropy, jako jsou Wigmore Hall Londýn, Alte Oper Frankfurt, Philharmonie Berlín, Gewandhaus Lipsko a Salle Gaveau v Paříži, dále také do severských zemí, do jižní Evropy, Ruska a Japonska. S úspěchem také spolupracoval s dirigenty, jako jsou Paul Daniel, Alexander Lazarev, Hubert Soudant, David Zinman a další. Jako komorní hudebník vystupuje také pravidelně v duetu s houslistkou Ekaterinou Frolovou a flétnistkou Evou Oertle. 
Pro bulharskou společnost Label Gega New nahrál šest kompaktních disků s díly Schumanna, Brahmse, Lista, Chopina a Rachmaninova. Jeho první CD pro Sony Classical obsahuje dřívější díla od Alexandra Skrjabina. U Label RCA následovaly dva projekty s hudbou Franze Lista: 2010 «Etudes d‘exécution transcen-dante» a 2014 program pod titulem «Musik und Mythos». 

Rudolfinum — Dvořákova síň

4. 6. 2024 úterý 19:30

Jak koupíte vstupenky

Osobně v pokladně Rudolfina

Informace nejen o volných místech podá zákaznický servis České filharmonie.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227
E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. 

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227
E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.