CO-EXTENSIVE

CO-EXTENSIVE

Vystavující umělci: Marion Baruch, Larry Bell, Michał Budny, Angela Bulloch, Simon Callery, Ann Veronica Janssens, Anthony McCall, Jaromír Novotný, Robert Šalanda

Mezinárodní skupinová výstava CO-EXTENSIVE v Galerii Rudolfinum vychází ze dvou základních momentů. 

Prvním z nich je konstatování, že obrazy (v širokém slova smyslu od tisíců snímků, které má každý v telefonu, přes sociální sítě až po umělecká díla) tvoří trvalou součást každodenní zkušenosti světa.

Druhý moment odráží otázka, jak a co zůstává v současném umění živé z odkazu širšího okruhu, který se běžně zjednodušeně označuje jako minimalismus. Obrazy na výstavě se stávají prostorem a prostor se stává v některých případech obrazem.

Návštěvníci mají možnost pouštět se do nekonečných hlubin hladiny v díle Ann Veronicy Janssens a Michała Budného, nebo nahlížet skrze povrch prostoru v objektu Larryho Bella a obrazech Jaromíra Novotného. V dílech Marion Baruch a Simona Calleryho divák naráží na neoddělitelnost skutečného prostoru a prostoru obrazu. Motivy skutečného i obrazového vrstvení rozvíjí Robert Šalanda svými lehce absurdními kompozicemi. Vstupovat do obrazu s ostrými i jemnými přechody hranic umožňují instalace Anthony McCalla a Angely Bulloch.

Kurátor: Filip Šenk

Více o výstavě a doprovodných programech naleznete na webu Galerie Rudolfinum zde

Vstup volný

Více informací o akci najdete na webu Galerie Rudolfinum.

Galerie Rudolfinum