Greg Niemczuk - klavírní recitál Pozdní Chopinova díla

Greg Niemczuk - klavírní recitál ⬩ Pozdní Chopinova díla

Délka programu 2 hod 15 min

Program

Frédéric Chopin
2 nokturna op. 55 : 11' 
č. 1 - f moll
č. 2 - Es dur

3 mazurky op. 50 - 12' 
č. 1 G dur
č. 2 As dur
č. 3 cis moll

Barkarola Fis dur op. 60 - 8'

Balada č. 4 f moll op. 52 - 12' 
 
Přestávka
 
2 nokturna op. 62 - 13' 
č. 1 - H dur
č. 2 - E dur

3 mazurky op. 63 - 7' 
č. 1 - H dur
č. 2 - f moll
č. 3 - cis moll

3 valčíky op. 64 - 9' 
č. 1 - Des dur
č. 2 - cis moll
č. 3 - As dur 

Polonéza-Fantazie As dur op. 61 - 14'

Účinkující

Greg Niemczuk klavír

Grzegorz (Greg) Niemczuk je všeobecně uznáván jako jeden z nejpoutavějších a nejvýjimečnějších polských umělců své generace, který vyniká jako jeden z elitní skupiny klavíristů, kteří mají v repertoáru kompletní Chopinovu klavírní tvorbu. Jeho hluboká interpretace Chopinových skladeb mu v roce 2017 vynesla uznání po boku uznávaných klavíristů, jako jsou Martha Argerich, Maurizio Pollini a Adam Harasiewicz, což ocenil i Polský národní rozhlas. Je laureátem 1. ceny 40. ročníku Národní klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě v roce 2010 a vítězem soutěže Carnegie Hall Concerto Debut Competition v New Yorku v roce 2013. 

Niemczuk se narodil v roce 1985 a je pokračovatelem bohatého odkazu dvou legendárních polských klavíristů Ignacyho Jana Paderewského a Artura Rubinsteina, kteří zdobili pódia po celém světě. Během své slavné patnáctileté kariéry okouzlil publikum na více než 400 recitálech a koncertech v 35 různých zemích, které se konaly na všech šesti kontinentech. Jeho vystoupení dosáhla úctyhodného celkového počtu více než 100 000 posluchačů. 

Ve svém debutovém recitálu v Praze přináší nejhlubší, nejbohatší a nejdojemnější hudbu, kterou Fryderyk Chopin napsal v posledních letech svého života. V této hudbě dosahuje Chopinova genialita svého vrcholu. Uslyšíme atmosférická nokturna, teskné mazurky, taneční valčíky, vášnivou Barkarolu, poetickou Baladu i jedno z největších mistrovských děl - Polonézu-Fantazii. Kromě hudby nás klavírista uvede do atmosféry také povídáním o skladbách, které hraje.

Rudolfinum — Sukova síň

3. 12. 2024 úterý 19:00

Jak koupíte vstupenky

Online nákup

Pro online nákup budete přesměrováni na web pořadatele či prodejce.