Česká filharmonie Open Air koncert

Česká filharmonie ⬩ Open Air koncert

Open Air koncert České filharmonie tradičně ukončuje koncertní sezonu na Hradčanském náměstí a je pro všechny zdarma. Orchestr tentokrát povede skvělý americký dirigent James Gaffigan. Chystá energický, až taneční program, který nejlépe vystihuje řecké slovo dynamis – tedy síla či pohyb. Ostatně, pan dirigent se v mládí chtěl stát rockovou hvězdou.

Program

Program v jednání

Účinkující

James Gaffigan dirigent

Další učinkující v jednání

Česká filharmonie

„Nejvíce na světě miluji provozovat hudbu a spojovat lidi dohromady. Oboje mi umožnila právě dirigentská profese,“ říká hudební ředitel berlínské Komische Oper a valencijského Palau de les Arts Reina Sofía, rodák z New York City James Gaffigan. Paradoxní však je, že se k dirigování dostal v podstatě náhodou.

Začínal jako kytarista a chtěl se stát rockovou hvězdou. Kytaru však ve čtrnácti letech vyměnil za fagot, a tak se nakonec přiklonil ke klasice, protože s tímto nástrojem by se v rock’n’rollové sestavě uplatnil stěží. Při jedné zkoušce se studentským orchestrem ho dirigent vyzval, aby si vedení orchestru vyzkoušel – a od toho momentu se mu dirigování stalo celoživotní vášní. Naštěstí pro posluchače klasiky, bohužel pro milovníky tvrdších žánrů.

U světových orchestrů si Gaffigan vydobyl mimořádné renomé, a to nejen pro jeho otevřenou a společenskou povahu, ale také díky přirozené lehkosti, se kterou své povolání vykonává. Často ho vítají orchestry ve Spojených státech i v Evropě, a to ve velmi různorodém repertoáru včetně soudobé hudby. 

Praha — Hradčanské náměstí

19. 6. 2025 čtvrtek 20:15

Jak koupíte vstupenky

Online nákup

Pro online nákup budete přesměrováni na web České filharmonie.

Osobně v pokladně Rudolfina

Informace nejen o volných místech podá zákaznický servis České filharmonie.

Vstup na tuto akci je volný.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. 

Vstup na tuto akci je volný.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.