Debata Pavly Melkové, Petra Borkovce a Petra Hrušky o poezii Antony Gormley / Pavla Melková

Debata Pavly Melkové, Petra Borkovce a Petra Hrušky o poezii ⬩ Antony Gormley / Pavla Melková

Zveme vás na debatu architektky a autorky poetických textů Pavly Melkové, básníka, publicisty a překladatele Petra Borkovce a básníka, spisovatele a literárního historika Petra Hrušky s názvem Jak může poezie přispět k citlivějšímu vnímání prostředí okolo nás?, která se koná ve čtvrtek 21. listopadu v 19:00. Vstup je volný. Debata proběhne v expozici výstavy Antony Gormley / Pavla Melková.

Poezie na výstavě Antony Gormley / Pavla Melková vykresluje obrazy vnímání prostředí, kresba se stává tichou poezií téhož vnímání. Výstava rozvíjí témata knihy Gravitační pole nevyslovitelného. V galerii se ale poezie nově dostává do pozice prostorové prezentace (tedy reálné fyzické přítomnosti slov v prostoru), nikoli pouhé reprezentace (prostoru – prostředí), jak je tomu v knize.

Kde jsou překryvy mezi oběma disciplínami, mezi slovním a vizuálním vyjádřením? Jaké jsou jejich možnosti a limity ve sdělování nesdělitelného? A především – proč je přítomnost poezie v našich životech důležitá, a jak může poezie vztahující se k prostředí přispět k citlivějšímu a hlubšímu vnímání světa kolem nás? To bude téma večera, jehož součástí bude kromě debaty také četba poezie zúčastněných autorů v prostoru výstavy.

Vstup volný

Více informací o akci najdete na webu Galerie Rudolfinum.

Galerie Rudolfinum