Dílna současného umění – PRVNÍ LEKCE ZDARMA

Dílna současného umění – PRVNÍ LEKCE ZDARMA

Délka programu 1 hod 30 min
od 7 do 11 let

Máte doma děti ve věku 7 – 11 let a hledáte pro ně vhodnou výtvarnou aktivitu na letošní rok? Přijďte se podívat na první lekci půlročního kurzu Dílna současného umění, která je pro všechny nové zájemce zdarma. Těšíme se na vás v úterý 18. února od 15:00 v Galerii Rudolfinum. Odpoledne navíc zpestří i vernisáž dětských dílen minulého pololetí, která začíná v 15:30.

Je možné vyjádřit jednu věc více způsoby? Jak se proměňuje jazyk uměleckých děl vzhledem k době? I to patří mezi otázky, na které budeme kreativně hledat odpověď. V Dílně současného umění Zkoumáme, zpomalujeme, zbystřujeme smysly. Pozorujeme a zachycujeme svět kolem nás i naše vnitřní světy. Rozvíjíme, co máme rádi, ale chodíme také po ještě nevyšlapaných pěšinkách. Těm, kdo se bojí, nabízíme ruku. Střídáme nástroje i materiály: štětce, drátky, tužky, jehly, karton, dřevo, látky. Díváme se zblízka i z velké dálky. Necháváme na sebe působit díla současných umělců, ale vycházíme taky ze společných zážitků a našich životů.

Téma dílny vychází z aktuální výstavy, která zkoumá imaginativní krajinu. V rámci lekcí se takový prostor pokusíme vytvořit a přeneseme se do světa fantazie. Jak takový svět vypadá? Co všechno tam najdeme a co tam naopak chceme nechat schované. Společně tento bohatý svět prozkoumáme i s jeho skrytými místy, černými dírami a tajemstvími. V dílně si vyzkoušíme dívat se nejen očima, ale i štětcem, tužkou, papírem, nebo čímkoliv co nám přijde pod ruku. Budeme pracovat v prostoru, na papíru i ve vzduchu.

Naši Dílnu obohatí významná umělecká událost: otevření výstavy Poetics of Encryption, která zkoumá imaginativní model toho, kde se inteligentní člověk nachází v kontextu světa digitálních tajemství a skrytých mechanismů.

Podrobnější informace k půlročnímu kurzu Dílna současného umění naleznete zde.

Komu je Dílna určena? Dětem od 7 do 11 let
Jaké je vstupné? 2 040 Kč / pololetí
(Cena nezahrnuje první lekci 18. února, která je pro všechny nové účastníky zdarma.)
Kdy se Dílna koná? Každé úterý od 15:00 do 16:30 v termínu od 18. února do 17. června 2025
Kde se lze zapsat? V síti GoOut zde nebo přímo na pokladně Galerie Rudolfinum.

Nestíháte začátek? Nevadí – zápis je možný i později v průběhu kurzu za sníženou cenu. 

V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obracejte na Natálii Rajnišovou na adrese rajnisova(zavinac)rudolfinum.org.

Rudolfinum — Galerie Rudolfinum