Česká filharmonie Jakub Hrůša

Česká filharmonie ⬩ Jakub Hrůša

Čistě český program sestavený výhradně ze skladeb 20. století, tak by se dal charakterizovat výběr, který připravil Jakub Hrůša spolu s Leonidasem Kavakosem a Danielem Mikoláškem. Podle Hrůši „skladatelství Jaroslava Krčka, Bohuslava Martinů a Leoše Janáčka ledaco spojuje.“

Délka programu 1 hod 45 min

Program

Jaroslav Krček
Symfonie č. 7 pro symfonický orchestr a koncertantní marimbu, op. 153 (světová premiéra) (30')

Bohuslav Martinů
Koncert pro housle a orchestr č. 2, H 293 (29')

— Přestávka —

Leoš Janáček
Sinfonietta (24')

Účinkující

Daniel Mikolášek part koncertantní marimby

Leonidas Kavakos housle

Jakub Hrůša dirigent

Česká filharmonie

„Především je jejich hudba v nejlepším smyslu sdělná. Každý z nich dovede několika málo takty vytvořit vztah s posluchačem a udržet jej také dlouho po doznění posledních tónů. Všem třem v zaslouženém úspěchu často pomáhá jejich bytostné zakotvení v nádherných zdrojích lidové tradice, jež jim umožňuje hodnověrně promlouvat poutavě, avšak prostě. Pro mne osobně všechny tři autory spojuje i fakt, že mi bylo dáno oblíbit si jejich hudbu už v dětství,“ dodává Jakub Hrůša.

 

Preludium

Česká filharmonie zve všechny držitele vstupenek na setkání před koncertem. Preludia vás připraví a navnadí na program – dirigenti, sólisté nebo hudebníci z orchestru, ale i muzikologové a hudební publicisté hovoří o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech. Součástí jsou hudební či hudebně obrazové ukázky.

Preludia nabízí Česká filharmonie bezplatně jako bonus ke svým abonentním koncertům. Konají se od 18.30 hodin v Sukově síni. Moderuje Pavel Ryjáček.

Koncerty se konají za finanční podpory Nadace Bohuslava Martinů.

 

 

Rudolfinum — Dvořákova síň

14. 12. 2022 středa 10:00
Generální zkouška

Událost již proběhla

14. 12. 2022 středa 19:30

Událost již proběhla

15. 12. 2022 čtvrtek 19:30

Událost již proběhla

16. 12. 2022 pátek 19:30

Událost již proběhla