English

O budově

Jedna z architektonicky nejvýznamnějších budov v Praze vznikla v letech 1876–1884 podle návrhů architektů Josefa Zítka a Josefa Schulze. Byla koncipována jako víceúčelový kulturní dům, který v sobě spojí galerijní a koncertní část. Povedlo se to dokonale a toto poslání plní Rudolfinum i v 21. století.

Historie jako z románu

Nejen budova dvou múz, ale také parlament, tělocvična nebo jídelna... Ve více jak 130leté historii sloužilo Rudolfinum mnoha účelům i pánům. Ne vším bylo rádo, ale rozhodně se nenudilo.

Prostory

Česká filharmonie pronajímá v budově Rudolfina řadu reprezentačních prostor využitelných nejen pro potřeby hudebních produkcí, ale i konferencí, rautů a dalších společenských akcí.

 

Virtuální prohlídka

Projděte si pohodlně sídlo České filharmonie. Prohlédněte si koncertní sály i reprezentační prostory, Galerii Rudolfinum nebo třeba kavárnu ve Sloupcovém sálu. Krásy Rudolfina online na počítači, tabletu nebo mobilu.

Virtuální prohlídka Rudolfina

Prohlídky Rudolfina

Ze dvorany třeba až na střechu budovy, odkud je krásný výhled nejen na Pražský hrad. Stačí si jen vybrat a rezervovat termín.